Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministria e Brendshme e Iranit ka konfirmuar se ish presidenti Hashemi Rafsanjani prin në zgjedhjet për Asamblenë e Ekspertëve.
Rafsanjani e përfaqëson koalicionin e reformatorëve dhe të moderuarve në zgjedhjet për asamblenë, e cila ka kompetencat për të emëruar, mbikqyrur dhe madje larguar liderin suprem, i cili në bazë të kushtetutës, e ka fjalën e fundit në punët e shtetit.
Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të 15 dhjetorit pritet të shpallen sot pasdite.
XS
SM
MD
LG