Ndërlidhjet

MOSKË


Në një gjykatë të Moskës filluan seancat dëgjimore pas ankesës së një grupi çeçenësh kundër Ministrisë së Mbrojtjes.
Më shumë se 40 banorë të fshatit Borozdinovskaya kërkojnë rreth 4.7 milionë dollarë kompenzim për dëmet e shkaktuara gjatë një vërsuljeje të forcave speciale ruse vitin e kaluar.
Fshatarët thonë se një person e humbi jetën, 11 konsiderohen të zhdukur, disa shtëpi janë shkatërruar dhe qindra njerëz u shpërngulën.
XS
SM
MD
LG