Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari i ri amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates ka arritur në Bagdad për tu takuar me komandantët e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara dhe për të parë nga afër zhvillimet atje.
Më herët, duke komentuar luftën në Irak, Gates pati deklaruar se "Amerika nuk po e fiton e as nuk po e humb luftën në Irak". Vizita bëhet pas publikimit të raportit të Pentagonit, sipas të cilit, dhuna në Irak ka arritur në nivelin më të lartë.
XS
SM
MD
LG