Ndërlidhjet

PRISHTINË


Institucionet dhe subjektet politike të Kosovës kanë dënuar sot aktivitetet e paligjshme të grumbullimit të armëve dhe municionit, që u zbuluan dje nga organet e rendit, me ç'rast janë arrestuar tre persona. Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Agim Çeku, nëpërmjet deklaratave të tyre kanë dënuar këto akte duke kërkuar nga organet përgjegjëse zbatimin e ligjit dhe nxjerrjen e përgjegjësve për këto vepra kriminale para drejtësisë.
Nga ana tjetër, opozita e ka akuzuar qeverinë se ka dorë në këto vepra kriminale.
Kjo akuzë ka nxitur debat të ashpër në Kuvendin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG