Ndërlidhjet

PEKIN


Bisedimet gjashtë palëshe në Pekin, që kanë për qëllim përfundimin e programeve bërthamore të Koresë së Veriut kanë hyrë sot në ditën e katërt.
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit Kristofer Hill tha se negociatat janë të ashpëra por që ofrojnë një dritë shprese.
"Ne duhet të fillojmë me detyrat e zbatimit të marrëveshjes së arritur në shtator. Besojmë se janë disa elemente të asaj marrëveshjeje që duhet të fillojnë të zbatohen, madje gjatë kësaj jave. Ajo që nuk më pëlqen, është situata në të cilën jemi takuar këtë javë, kemi diskutuar mjaft dhe në fund asgjë nuk është zbatuar", tha Hill.
XS
SM
MD
LG