Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti izraelit sot njëzërit e miratoi zhbllokimin dhe transferimin e 100 milionë dollarë taksave në zyrën e presidentit palestinez Mahmud Abbas.
Kryeministri izraelit Ehud Olmert tha se paratë do të transferohen përmes një mekanizmi special, për t'u siguruar se do të përdoren për qëllime humanitare.
Dy liderët zyrtarisht u dakorduan që t'i zhbllokojnë fondet në takimin e tyre të djeshëm në Jerusalem.
XS
SM
MD
LG