Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Lideri i komunitetit të vogël Katolik në Gaza Manuel Musallem, e ka anuluar Meshën tradicionale të Mesnatës shkaku i përleshjeve ndërmjet fraksioneve palestineze të Hamasit dhe Fatahut.
Situata është tepër e rrezikshme për të mbajtur meshën, tha Musallem, duke shtuar se është anuluar edhe mesha e Krishtlindjeve.
XS
SM
MD
LG