Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Drashkoviq tha se "shpartallimi i strategjisë" që Kosova të fitojë pavarësinë deri në fund të 2006, është suksesi më i madh i ministrisë që ai drejton.
"Falë ofenzivës shumë të fuqishme të ministrisë sonë, gjithë ai koncept u vu në dyshim, dhe unë besoj se në fund nuk do të ketë asgjë nga pavarësia e Kosovës", tha shefi i diplomacisë serbe.
Drashkoviq tha se zgjidhjen e sheh në formulën "shqiptarëve pushtetin në Kosovë, Serbisë kufinjtë e tashëm shtetërorë" ose "një Serbi me dy sisteme, ngjashëm si një Kinë me dy sisteme".
XS
SM
MD
LG