Ndërlidhjet

ATLANTA


Këngëtari i njohur amerikan, James Brown ka vdekur në moshën 73 vjeçare. Brown të shtunën u shtrua në një spital në Atlanta për shkak të penumonisë.
Për dekada me radhë, Brown ishte ikona e muzikës botërore, duke frymëzuar muzikantët që këndojnë blues, rock & roll dhe hip hop.
Hitet e tij më të njohura janë "I Feel Good", dhe "Papa's Got A Brand New Bag".
XS
SM
MD
LG