Ndërlidhjet

PEKIN


Qeveria kineze e ka lëshuar raportin e saj të parë që flet për ndryshimet globale klimatike, në të cilin thuhet se ngrohja globale kërcënon të shtojë fatkeqësitë natyrore.
Ministria kineze e Shkencës dhe Teknologjisë tha thuhet se studimet më të reja parashohin probleme të mëdha, në veçanti me mungesën e ujit në mbarë vendin.
Raporti poashtu parasheh ndryshime ekstreme të motit.
XS
SM
MD
LG