Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara bëri të ditur se forcat amerikane janë të gatshme të ballafaqohen me çdo lloj dhune që mund të shpërthej pas ekzekutimit të Sadam Hyseinit. "Trupat amerikane në Irak janë në gjendje të lartë gatishmërie në çdo kohë, për shkak të ambientit ku veprojnë dhe situatës aktuale të sigurisë", ka thënë zëdhënësi i Departamentit të Mbrojtjes Brajan Uajtman.
XS
SM
MD
LG