Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se sulmet vdekjeprurëse kundër ushtarëve amerikanë në Irak nuk do ta zbrapsin atë nga sigurimi i ambientit të duhur për zgjedhjet e 30 janarit.
Ndërkohë njoftohet se Pentagoni do ta dërgojë gjeneralin në pension Garry Luck që të analizojë dhe raportojë për strategjinë ushtarake amerikane në Irak, e cila shpesh ka qenë objekt i kritikave.
Në një zhvillim tjetër, ish kandidati presidencial John Kerry, i ka vizituar trupat amerikane në Mosul dhe i ka falënderuar për kurajon dhe sakrificat.
XS
SM
MD
LG