Ndërlidhjet

BERLIN


Policia ka bastisur banesat dhe xhamitë në 5 qytete gjermane në kuadër të përpjekjeve për shkatërrimin e një organizate të dyshuar terroriste.
Prokurorët në Mynich thanë se bastisjet u bënë pas hetimeve të gjata kundër 20 personave, të dyshuar për operime në rrjetin kriminale në qytetin jugor Ulm.
XS
SM
MD
LG