Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kondoliza Rajs ka marrë miratimin e Senatit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për postin e Sekretares së Shtetit. Me 85 vota për dhe 13 kundër, senatorët kanë konfirmuar sekretaren e deritashme të presidentit Bush për çështje të sigurisë, si pasardhëse e Kolin Pauellit. Disa demokratë kanë kundërshtuar kandidaturën e saj duke e fajësuar për gabimet dhe vdekjet në Irak.
XS
SM
MD
LG