Ndërlidhjet

QYTETI I KUVAJTIT


Një polic, tre militantë të dyshuar dhe një civil janë vrarë në shkëmbim zjarrin e sotëm në paralagjen Salmiya.
Televizioni i Kuvajtit tha se 4 pjesëtarë të forcave të sigurisë janë plagosur dhe një i dyshuar është arrestuar.
Ngjarja ka ndodhur kur policia dhe forcat speciale i rrethuan disa ndërtesa në kërkim të militantëve të dyshuar.
XS
SM
MD
LG