Ndërlidhjet

KUETA


Së paku një person u vra dhe dhe 6 të tjerë u plagosën nga disa shpërthime në Kueta, kryeqytet i pjesës jug perendimore të Baluçistanit. Sipas agjencisë së lajmeve Associated Press, përgjegjësinë për njërin nga shpërthimet e mori një grup nacionalist, duke thënë sulmi ishte pjesë e fushatës që synon detyrimin e qeverisë për pagesa më të larta të gazit, që nxirret në atë territor.
XS
SM
MD
LG