Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zyrtarë të lartë të Pakistanit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, takohen sot për të diskutuar rreth luftës kundër terrorizmit dhe nevojave pakistaneze të mbrojtes. Pakistani u bë aleat i rëndësishëm i Shteteve të Bashkuara, pas sulmeve të 11 shtatorit 2001.
XS
SM
MD
LG