Ndërlidhjet

ROMË


Zëdhënësi i spitalit Gemelli në Romë Nicola Cervino, tha se Papa Gjon Pali II ka kaluar një natë "të qetë" në spitalin ku është shtruar shkaku i problemeve me frymëmarrjen.
"Gjendja e përgjithshme e Atit të Shenjtë dhe frymëmarrja e tij kanë shenja pozitive. Tash më janë të pranishme arsyet për të cilat u shtri në spital. Ati i Shenjtë kaloi një natë të qetë", tha Cervino.
Megjithate, zëdhënësi i Vatikanit Joaquin Navarro-Valls tha se Papa do të kalojë edhe rreth një javë në spital.
XS
SM
MD
LG