Ndërlidhjet

RIAD


Administrata Bush ka vlerësuar pozitivisht qasjen aktive të Arabisë Saudite në luftën kundër terrorizmit.
Këto komente janë bërë gjatë një konference ndërkombëtare në Riad të Arabisë Saudite, në të cilën trashëgimtari i fronit saudit, princi Abdullah, kërkoi ngritjen e një qendre që do të bashkërendonte shkëmbimin e informacionit rreth luftës kundër terrorizmit, por dhe korrupsionit, trafikut të drogës dhe pastrimit të parave.
XS
SM
MD
LG