Ndërlidhjet

BAGDAD


21 persona u vranë sot në Irak. 17 prej tyre humbën jetën nga shpërthimi i një veture në afërsi të Bagdadit. Policia tha se të gjithë të vrarët janë civilë dhe nuk bëhet fjalë për sulm vetëvrasës. Në Basra u vra një ish gjykatës, ndërsa dy persona të tjerë u vranë në qytetin Baji.
XS
SM
MD
LG