Ndërlidhjet

MOSKË


Dhoma e ultë e parlamentit të Rusisë, Duma, ratifikoi sot marrëveshjet për bashkëpunim në lëmin e sigurisë, me Kazakistanin dhe Kyrgistanin. Marrëveshja me Kyrgistanin i lejon Rusisë rol më aktiv në operacionet e sigurisë, siç është ruajtja e kufijëve dhe operacionet anti-terroriste.
XS
SM
MD
LG