Ndërlidhjet

KUETË


Së paku 27 myslimanë synni u arrestuan nga policia në Pakistan, me dyshimin se po përgadisnin sulme ndaj myslimanëve shiitë. Zyrtarët thanë se kanë shtuar masat e sigurisë në ditën e festës së Ashurës. Më shumë se 100 persona u vranë gjatë kësaj feste në Kueta, në vitin 2003 dhe 2004.
XS
SM
MD
LG