Ndërlidhjet

TIRANË


Zyrtarët e Shqipërisë dhe të NATO-s diskutuan sot rreth progresit në reformat e domosdoshme në ushtrinë e Shqipërisë. Në një kumtesë për media, ministria e mbrotjes njoftoi se në fokus të takimit ishin bisedimet për masat e ndërmarra gjatë vitit të kaluar dhe prioritetet për këtë vit. Shqipëria synon anëtarësimin në NATO në vitin 2007. Deri tani ajo ka dërguar njësi paqëruajtëse në Bosnje, Afganistan dhe Irak.
XS
SM
MD
LG