Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 10 persona u vranë dhe më shumë se 20 u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë në stacionin e policisë në Tikrit. Në Kirkuk, kryengritësit vranë dy policë dhe plagosën dy të tjerë. Ushtria amerikane, ndërkaq njoftoi se në veri të Bagdadit u vranë 2 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG