Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Ish komandanti i ushtrisë së myslimanëve të Bosnjës tha se nuk ndjehet fajtor për dhunimet dhe vrasjet e kroatëve dhe serbëve gjatë luftës në Bosnje në vitet 1992-95. Rasim Deliç tha se ai nuk kishte përgjegjësi komanduese për krimet e luftës.
Prokurorët e Tribunalit të Hagës e akuzojnë Deliçin si përgjegjës për krimet e kryera nga luftëtarët e huaj, që ishin nën komandën e tij.
XS
SM
MD
LG