Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Mungesa e rendit dhe e ligjit në qytetet e Bregut Perëndimor do të vazhdoj përderisa Izraeli nuk e dorëzon kontrollin ndaj tyre në forcat palestineze, ka thënë sot, lideri palestinez, Mahmoud Abbas. Me këtë rast ai ka ftuar Izraelin që tu kthehet bisedimeve për transfer, që pala izraelite i kishte suspenduar pas sulmit vetëvrasës me bombë në Tel Aviv.
XS
SM
MD
LG