Ndërlidhjet

RAMALLAH


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas kritikoi Izraelin për atë, që e cilësoi ngurrim në realizimin e premtimeve nga samiti për paqe në Lindjen e Mesme.
"Ngurrimi i Izraelit rrezikon arritjet dhe favorizon kundërshtarët e procesit të paqes" tha Abbas, në hapje të mbledhjes së Këshillit Legjislativ Palestinez. Ai përmendi premtimet për lirimin e të burgosurve palestinezë dhe tërheqjen nga disa treva të Bregut Perendimor.
XS
SM
MD
LG