Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti Ibrahim Rugova sot i ka propozuar Kuvendit që Bajram Kosumi të jetë kryeministër i ri i Kosovës. Zoti Kosumi, 44 vjeçar, ishte ministër i ambientit në qeverinë Haradinaj dhe është nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Kandidatura e tij duhet të miratohet në Kuvendin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG