Ndërlidhjet

KABUL


Pesë militantë të dyshuar janë vrarë nga aeroplanët ushtarakë amerikanë në kufirin afgano-pakistanez. Ky kufi njihet si zonë ku fshihen drejtuesit e talibanëve dhe Al-Kaidës. Sulmi amerikan ndodhi pas goditjes së bazës ushtarake amerikane nga 13 raketa.
Në Afganistan gjenden aktualisht 17 mijë ushtarë të NATO-s.
XS
SM
MD
LG