Ndërlidhjet

ATLANTA


Gjykata federale amerikane nuk ka pranuar të urdhërojë rikthimin e tubave ushqyese për 41 vjecaren Terri Schiavo, e cila prej 15 vitesh vuan nga dëmtimi i trurit. Bashkëshsorti i gruas së sëmurë, që ka dhe përgjegjësinë ligjore ka kërkuar heqjen e tubave, kërkesë që u miratua nga drejtësia ditë më parë, derisa prindërit e saj duan që ajo të vazhdojë të jetojë në mënyrë artificiale.
Ekspertët thonë se ajo pa tubat ndihmëse nuk mund të jetojë më shumë se një apo dy javë.
XS
SM
MD
LG