Ndërlidhjet

BEJRUT


Presidenti i Libanit Emil Lahud ka bërë thirrje për unitet dhe është zotuar të luftojë dhunën pas shpërthimit të tretë në 8 ditët e fundit që tronditi zonat e krishtera në Bejrut.
Shpërthimet ndodhën në kohën e turbullirave politike që u krijuan pas vrasjes së ish kryeministrit Rafik Hariri, për të cilin shumica e libanezëve e akuzuan Sirinë.
Damasku e ka mohuar përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG