Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeministri i Maqedonisë Vllado Buçkovski ka mbërritur për vizitë dyditëshe në Kroaci.
Agjenda e bisedimeve me kryeministrin Ivo Sanader dhe presidentin Stipe Mesiç i përfshin rritjen e bashkëpunimit ekonomik dhe përpjekjet e përbashkëta të dy vendeve për t'iu bashkangjitur Unionit Evropian deri në fund të këtij dhjetëvjeçari.
XS
SM
MD
LG