Ndërlidhjet

RIAD


Televizioni Al Arabia tha se forcat e sigurisë kanë vrarë dy militantët më të kërkuar për shpërthimin në Kasablankë në vitin 2003. Saud Homoud al Oteibi dhe Abdulkarim al Mejjati gjithashtu dyshoheshin si organizatorë të sulmit të vitit të kaluar në Madrid. Së paku 7 të dyshuar si pjesëtarë të Al Kaidës janë vrarë që nga e diela, në përleshjet ndërmjet forcave të sigurisë së Arabisë Saudite dhe militantëve.
XS
SM
MD
LG