Ndërlidhjet

SHKUP


Në 9 komuna në Maqedoni sot u mbajt raundi i dytë i zgjedhjeve vendore, ndërsa në 11 të tjera është rivotuar vetëm në disa vendvotime. Sipas Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve votimet kanë kaluar pa probleme të theksuara që do të ndikonin në mbarëvajtjen e procesit. Votimi është mbikëqyr nga vëzhguesit vendorë dhe të huaj. Me votimet e sotme pritet të përfundojë procesi i zgjedhjes edhe të 20 kryetarëve të komunave në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG