Ndërlidhjet

KABUL


12 guerilë të dyshuar talibanë janë vrarë nga forcat afgane dhe amerikane, pasi kishin dështuar në planin për vrasjen e një gjenerali afgan.
Policia e Afganistanit tha se asnjë ushtar afgan, apo amerikan nuk është vrarë, në përleshjet që zgjatën rreth gjashtë orë.
XS
SM
MD
LG