Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

STRASBURG


Parlamenti Evropian vendosi sot që anëtarësimi i Bullgarisë dhe Rumanisë të bëhet në vitin 2007. Komisioneri për zgjerim Olli Rehn tha se këto vende duhet të bëjnë edhe shumë reforma dhe në rast të dështimit Komisioni Evropian nuk do të hezitojë të shtyjë anëtarësimin. Kryeministri i Rumanisë Calin Popescu Tariceanu tha se vota e sotme e Parlamentit Evropian paraqet besimin politik në kapacitetet e këtij vendi për të përmbushur angazhimet që ka marrë.
XS
SM
MD
LG