Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjendja e sigurisë në të gjithë Kosovën dhe në veçanti në rajonin e Pejes ku varroset Enver Haradinaj, është e qetë, tha zëdhënsi i Shërbimit Policor të Kosovës Refki Morina. Ai gjithashtu njoftoi se policia ka gjetur prova të reja për mënyrën e vrasjes së Enver Haradinajt, por ende nuk ka arritur të arrestojë askend si të dyshuar për kryerjen e krimit.
Zëdhënsi i Shërbimit Policor të Kosovës tha se në vendin e ngjarjes janë gjetur edhe disa gëzhoja dhe në tërësi procedura është në vazhdim nga njësitet përkatëse.
XS
SM
MD
LG