Ndërlidhjet

HAGË


Ish pjesëtari policisë maqedonase Johan Tarçullovski i tha Tribunalit të Hagës se nuk është fajtor.
Tarçullovski akuzohet për vrasje, keqtrajtim dhe shkatërrim të pronës gjatë operacionit të forcave qeveritare maqedonase në fshatin Luboten të Shkupit.
Aktakuza pohon se pjesëtarët e njësitit të tij kanë vrarë 7 shqiptarë të pa armatosur, që përpiqeshin të fshehen në bodrumet e shtëpive.
Tarçullovski akuzohet bashkë me ish ministrin e Brendshëm Lube Boshkovski.
XS
SM
MD
LG