Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarët izraelitë thanë se qeveria po e shqyrton vonesën tre-javëshe të operacionit për tërheqjen e kolonëve nga Rripi i Gazës.
Tërheqja nga Rripi i Gazës dhe nga katër vendbanimet veriore në Bregun Perëndimor, është caktuar të fillojë në 20 korrik, dhe do të zgjatë 4 javë.
XS
SM
MD
LG