Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin tha se bllokim i Iranit që të mos zhvillojë program bërthamor civil, do ta poshtëronte Iranin dhe do të kishte pasoja serioze.
"Rusia nuk e ndihmon Iranin vetëm për ta forcuar potencialin e vet bërthamor. Ne punojmë vetëm për përdorimin paqësor të energjisë bërthamore", tha Putin në një intervistë për televizionin e Izraelit.
XS
SM
MD
LG