Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova është takuar gjatë ditës me kryeministrin e Belgjikës. Ky i fundit i ka ofruar zotit Rugova informacion mbi funksionimin federal të Belgjikës, pasi sipas tij kjo mund të ndihmojë Kosovën në procesin e decentralizimit. Temë e bisedimeve ka qenë dhe dialogu Prishtinë-Beograd.
Presidenti Rugova gjendet për një vizitë zyrtare në Belgjikë.
XS
SM
MD
LG