Ndërlidhjet

KABUL


20 militantë dhe një polic afgan janë vrarë gjatë luftimeve në rajonin e Zabulit në juglindje të Afganistanit.
Gjashtë ushtarë amerikanë dhe pesë policë afganë u plagosën në luftime, derisa forcat amerikane kanë arrestuar kryeplakun e fshatit dhe gjashtë militantë.
XS
SM
MD
LG