Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet afgane kanë arrestuar 6 persona të cilët kanë pranuar se në tetorin e kaluar kishin organizuar rrëmbimin e Shqipe Hebibit dhe dy kolegëve të saj të OKB-së, në Kabul. Në një konferencë me gazetarë, ministri i brendshëm, Ali Ahmad Jalali, tha sot se mbi 100 kyengritës dhe 12 policë afganë, janë vrarë gjatë luftimeve, muajin e kaluar. Ai theksoi se kohëve të fundit, kryengritësit talebanë i kanë shpeshtuar sulmet kundër trupave të huaja dhe afgane, sidomos në jug dhe juglindje të vendit.
XS
SM
MD
LG