Ndërlidhjet

MOSKË


Përfaqësuesit e Bashkimit Evropian dhe të Rusisë po bisedojnë në Moskë për forcimin e bashkëpunimit në një numër fushash, nga ekonomia tek siguria e jashtme.
Lehtësimi i vizave për qytetarët rusë do jetë një tjetër temë diskutimi, që në takimet e mëparshme ka qenë problematike. Brukseli kërkon që Rusia të pranojë imigrantët e paligjshëm që hyjnë në territorin e Unionit nga Rusia, në shkëmbim të një sistemi më të lirë vizash.
XS
SM
MD
LG