Ndërlidhjet

MOSKË


Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe i kanë mohuar akuzat e shefit të sigurimit të Rusisë, se dy vendet i shfrytëzojnë organizatat joqeveritare për spiunazh.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Richard Boucher tha se akuzat e Nikolai Patrushev janë "tërësisht të pavërteta", ndërkaq ministria e Jashtme e Sllovakisë kërkoi shpjegime nga i ngarkuari me punë i Rusisë, për akuzat se Instituti Ndërkombëtar Republikan, në takimin në muajin prill në Sllovaki, ka diskutuar finansimin e opozitës në Bellorusi.
XS
SM
MD
LG