Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm i Belgjikës pritet të vizitojë gjatë ditës Kosovën. Karel De Guht do takohet me presidentin dhe kryeministrin e Kosovës, kurse dje ka qëndruar në Beograd.
Vizita e kreut të diplomacisë belge vjen në një moment kyç për Kosovën, kur pritet fillimi i vlerësimit gjithëpërfshirës të standardeve.
XS
SM
MD
LG