Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Afganistan tha se 9 kryengritës janë vrarë sot, në tri sulme ndaj pozicioneve afgane dhe forcave të koalicionit. Gjeneral brigade James Champion tha, përmes një deklarate, se nuk kishte të lënduar nga ana e tyre, në luftimet përgjatë kufirit me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG