Ndërlidhjet

SARAJEVË


Nënsekretari amerikan i shtetit Nicholas Burns, gjendet për vizitë në Bosnjë-Hercegovinë ku do takohet me përfaqësuesit politikë vendorë e ndërkombëtarë në vend.
Burimet amerikane njoftojnë se qëllimi i vizitës "është diskutimi i përpjekjeve amerikane për një qëndrueshmëri afatgjatë në Ballkan dhe integrimin e tij në institucionet euroatlantike".
Pas Sarajevës, Burns do vizitojë Prishtinën ku do diskutojë vizionin amerikan për të ardhmen e Kosovës dhe bashkëpunimin me Grupin e Kontaktit.
XS
SM
MD
LG