Ndërlidhjet

PARIS


Kryeministrja e Ukrainës, Julia Timoshenko, ka mbërritur në Paris për një vizitë tre ditore. Bashkëpunimi në fushën ekonomike, atë të energjisë bërthamore dhe bujqësisë janë temat kryesore të kësaj vizite.
Timoshenko ka ardhur në pushtet në fillim të këtij viti, pas fitores së revolucionit të portokalltë.
XS
SM
MD
LG