Ndërlidhjet

ZAGREB


Radioja kroate ka njoftuar se 10 persona janë arrestuar, nën dyshimin se kanë qenë pjesëtarë të njësitit paramilitar serb "Akrepët".
Arrestimet e sotme pasuan kapjen e Sllobodan Davidoviq, i cili dyshohet se ka marrë pjesë në masakrën e burrave dhe djemve myslimanë në Srebrenicë.
Davidoviq u zbulua pasi u identifikua në video incizimin, në të cilin njësiti paramilitar serb ekzekutoi disa të rinj boshnjakë.
XS
SM
MD
LG